I już po konkursie. Cieszę się, że tak wiele osób zgłosiło swój udział. Wszystkim serdecznie dziękuję. Przyznaję jednak, że trochę się nagłowiliśmy, by wybrać dwie osoby. O trzeciej zdecydował los, tak jak było to zaznaczone w regulaminie.

Zgłosiło się ponad 200 osób, więc sami rozumiecie, że nie było łatwo.

Odpowiedzi były różne. Wesołe, ale i smutne. To najbardziej przykre, że nie wszystkim dzieciństwo kojarzy się szczęśliwie. Tak być nie powinno.

Żeby jednak nie przedłużać, bo wiem, że i tak przelecicie tekst wzrokiem, żeby odnaleźć imiona zwycięzców:

Uwaga, uwaga!

Razem z Mężusiem wybraliśmy dwie osoby:

1)      Wiolę, której dzieciństwo skojarzyło się z klopsztangą, klapsznitą i bandą. W pierwszej chwili myślałam, że to jakieś szczególne zamiłowanie do słowa „klop” i zaintrygowało mnie to bardzo. Okazuje się jednak, że to gwarowe określenia: trzepaka i kanapki.

2)      Magdalenę Ś., która wymieniła: nogę (w dodatku w nawiasie wyjaśniła, że chodzi o kurzą nogę, z której robiła grabki – zazdroszczę wyobraźni i praktycznego podejścia do życia), żuka i kota.

Oczywiście wyjaśnienia przy poszczególnych słowach nie były konieczne, ale też nie dyskwalifikowały odpowiedzi (z reguły pojawiały się po myślniku lub w nawiasie, więc trzy wyrazy były wyraźnie wydzielone).

Po wybraniu dwóch osób przyszedł czas na wylosowanie trzeciej. I tu wyzwanie. Siedziałam i od rana zwijałam niczym świstak karteczki. Punktualnie o dwunastej sprawdziłam, czy uwzględniłam wszystkie zgłoszenia. Nutuś nawet dokładnie umył łapkę przed losowaniem. Bo mycie rąk przed ciągnięciem „losów” jest niezbędne.

image3

Wylosowałam Halinę, która wymieniła: jagody, żniwa i wakacje. I proponuję Halinie, żeby wysłała dziś totka, bo to dobry dzień. :-P (Nutuś oczywiście szybko zmęczył się losowaniem i zasnął, emocje mu się nie udzieliły).

image6

Te trzy osoby: Wiola, Magdalena Ś. i Halina otrzymają nagrody (książkę, torbę i zakładkę). Proszę więc, by się ze mną skontaktowały jak najszybciej (anna.a72@wp.pl). Jeżeli nie otrzymam w ciągu 10 dni adresu, na który mam przesłać nagrody, to przepadną one na korzyść kogoś innego.

Jeszcze raz serdecznie dziękuję za tak duże zainteresowanie konkursem. Jesteście wielcy.