Jest! Jest książka! Wczoraj już przyczaiłam się od dziewiątej rano przy drzwiach. Żadnemu kurierowi nie zamierzałam przepuścić. I od razu poskutkowało! Przyszły „Niedomówienia”. Kurier nawet się nie zdziwił moją radością, bo już chyba wie, kiedy ja tak reaguję. Uśmiechał się już od furtki.

Powieść miała lekką obsuwę w drukarni. Pewnie kilka dni minie, zanim trafi fizycznie do sprzedaży. Ale teraz to już z górki. Podobno od dzisiaj będzie można zamawiać w przedsprzedaży na Empik.com, bo tam oficjalna premiera jest za dwa tygodnie. I warto wiedzieć, że Matrasie jej nie będzie, więc nie ma co szukać. Nie chcę się wdawać w szczegóły, ale być może wiecie, w jakiej kondycji jest ta sieć.

Kiedy książka przyszła, skakałam jak zwykle z radości. Wąchałam, głaskałam i nie mogłam się nacieszyć. Dałam jedną Babci. Babcia oczywiście fachowym okiem spojrzała i rzuciła:

- Piękna! Piękna książka! I taka okładka gruba. O! A jaka autorka piękna na tym zdjęciu… – I tu nastąpiła fala łez i ściskania owej autorki, czyli mnie. Ku mojemu zaskoczeniu nie było żadnej kąśliwej uwagi. Zresztą Babcia była tego dnia w ferworze działań, bo razem ze Sławkiem szatkowali i kisili kapustę. I kiedy on przedstawił jej swój plan zadań i oznajmił, że będzie to najpierw ugniatał w garze, babcia tylko z politowaniem pokiwała głową i zniknęła w piwnicy. Po chwili wróciła z wielką misą.

- No! To jest dobre, a nie jakiś gar wielkości pipki!

Tak więc bardzo radośnie mijał nam wczorajszy dzień. Tu książki, tu kapucha, a tu gar niczym pipka.

No dobra, ja tu gadu-gadu, a konkurs przecież czeka! Obiecałam, to słowa dotrzymuję.

Zasady:

1. Zadanie konkursowe.

Janka – główna bohaterka książki uwielbia krówki, w których jedna z firm na wewnętrznej stronie opakowania zamieszcza różne optymistyczne zdania, np. : „Dodaj mnie do znajomych”, „Jestem Twoją krówką”, „Spotkajmy się jeszcze raz”, „Miłego dnia”, „Krówkowy zawrót głowy”, „Zróbmy to jeszcze raz” itp.

Waszym zadaniem jest podanie jednego krótkiego zdania, które zawierałoby jakąś optymistyczną/zabawną/refleksyjną myśl. Warunek jeden: zdanie ma być krótkie (około 1-5 wyrazów). Może być własne albo cytowane (jedno). Należy je zamieścić w komentarzu poniżej. Jeżeli te same zdania się powtórzą, decyduje kolejność dodania.

2. Konkurs trwa od 12.10.2016 r. do 15.10.2016 r. (do północy).

3. Ogłoszenie wyników: 17.10.2016 r. (poniedziałek) do godziny 9.00.

4. Zachęcam też do polubienia fanpage’a mojego bloga. Można oczywiście też polubić moją stronę autorską (człowiek by się ucieszył).

5. Spośród wszystkich zgłoszonych osób jury w składzie ja i mój mąż Sławek wybierzemy dwie osoby, do których trafią nagrody. Ocena jury jest subiektywna i nie przysługuje od niej odwołanie.

6. Nagrody: książka „Niedomówienia” i krówki (może jeszcze trafić się niespodzianka).

7. Nagrody wysyłam tylko na terenie Polski.

8. Sponsorami nagród są: ja – Anna Sakowicz/Kura (i oczywiście mój mąż, bo wspólnota małżeńska jednak jest) i mój wydawca Szara Godzina.

 niedomówienia konkurs

Zapraszam do zabawy!